روش های درمانی در کلینیک دندان پزشکی می تواند لبخند زیبایی برای شما به ارمغان آورد. داشتن لبخند زیبا برای ما معنی زیادی دارد. خبر خوب این است که دندانپزشکی زیبایی در کلینیک دندان پزشکی یوسف آباد از همیشه پیشرفته تر و محبوب تر است.

لبخند در دیدار اول با افراد، به یاد ماندنی ترین ویژگی است. خبر خوب این است که این روزها دندانپزشکی زیبایی از همیشه پیشرفته ترو محبوب ت است و می تواند لبخند کاملی در زندگی روزمره به شما بدهد. دندانپزشکی زیبایی و درمان های دندانی به هم متصل هستند. با استفاده از موادی که امروزه در اختیار داریم، می توان دندان های پوسیده یا فرسوده را با مواد ظاهری طبیعی که دارای عملکرد بسیار بالایی هستند نیز بازسازی کرد.

در اینجا پنج روش آورده شده است که می تواند به رسیدن به لبخند زیبا کمک کند:

سفید کردن دندان های مطب

وقتی صحبت از لبخند زیبا می شود ، بیشتر ما رنگ دندان هایمان را ثابت می کنیم. بلیچینگ کردن دندان ها راهی سریع برای تقویت ظاهر آنها با از بین بردن لکه ها و تغییر رنگ و روشن شدن دندان ها است.

در حالی که کیت های موجود در خانه وجود دارد ، اما به اندازه کار دندانپزشک در کلینیک دندان پزشکی موثر نیستند. کیت های بدون نسخه و متناسب با یک اندازه غلظت کمتری از سفید کننده دارند و نتایج کافی برای برخی از افراد به همراه ندارند. دندان ها به دلایل مختلف می توانند زرد شوند و هرکدام به عمل خاص خود احتیاج دارند. یک دندانپزشک در کلینیک دندان پزشکی قادر خواهد بود روش صحیحی را اعمال کند.

روند کلی بلیچینگ دندان سریع و بدون درد است. ابتدا یک متخصص بهداشت دندان ها و لثه شما را تمیز می کند تا ذرات و باکتری هایی را که می توانند در روند سفید شدن تداخل ایجاد کنند از بین ببرند. در مرحله بعد، دندانپزشک لثه ها را برای محافظت از آنها می پوشاند و پس از استفاده از محلول سفید کننده ، از نور UV برای فعال کردن محلول سفید کننده استفاده می کند. این فرآیند ممکن است چند بار تکرار شود تا سفیدی مطلوب حاصل شود. ت

بسیاری از بیماران فقط به یک جلسه بلیچینگ نیاز دارند ، اما تعداد جلسات به رنگ اولیه دندان شما بستگی دارد.

باندینگ دندان

باندینگ دندان باعث ترمیم دندان های پوسیده یا شکسته، شکاف های بسته شده یا شکل نامناسب دندان ها می شود. این روش درمانی با استفاده از رزین پلاستیکی بادوام بر روی دندان کار می کند. سپس برای سفت شدن و چسباندن رزین ،که همرنگ دندان است ، نور خاصی اعمال می شود و لبخندی بهبود یافته ظاهر می شود که طبیعی به نظر می رسد. کل فرآیند به تعداد دندان ها بستگی دارد، اما به طور متوسط 30 تا 60 دقیقه برای هر دندان طول می کشد.

باندینگ دندان در مقایسه با سایر روش های زیبایی دندان مانند روکش یا تاج جایگزین سریع تر و کم هزینه تری است. همچنین برای کسانی که نمی خواهند ساختار دندان های اصلی خود را به خطر بیاندازند گزینه خوبی است. با این حال ، پیوندهای دندانی در برابر لک شکستگی، مقاومت کمتری دارند. با این حساب ، آنها می توانند برای رفع موقت بهتر از راه حل های بلند مدت باشند. برای استفاده بیشتر از باندینگ دندان ، از عادت هایی مانند گاز گرفتن ناخن یا جویدن قلم خودداری کنید و هرگز یخ یا غذاهای سخت دیگر را نجوید.

شکل دادن به مینا

مانند باندینگ دندان، شکل دادن به مینای دندان (که به آن میناکاری پلاستیک نیز گفته می شود) یک روش سریع و آسان برای بر طرف کردن تراشه های کوچک، مینای دندان ناهموار و شکل نامنظم دندان است. برخلاف باندینگ دندان، شکل گیری مینای دندان دائمی است، زیرا این فرآیند که به عنوان سلب یا باریک شدن نیز شناخته می شود، شامل حذف مقدار کمی از مینا است.

قبل از شروع شکل دادن به مینا، باید یک مشاوره با دندانپزشک خود برای ارزیابی ضخامت مینای دندان های خود داشته باشید. اگر مینای دندان خیلی نازک باشد ، شما ممکن است کاندید مناسبی برای این روش نباشید و ممکن است بخواهید باندینگ دندان یا روکش را در نظر بگیرید. این روش سریع است. از آنجا که بخشی مینای دندان از بین می رود، عاج بیشتر در معرض قرار گرفته و می تواند دندان های شما را نسبت به گرما و سرما حساس کند.

روکش دندان

روکش های دندانی همچنین به روکش های چینی یا لمینت های دندانی اشاره می کنند ، گزینه ایده آل برای کسانی است که می خواهند دندان های تراش خورده، نامرتب یا نامنظم را درست کنند و فاصله ی بین آن ها را تنظیم کنند. روکش ها پوسته های بسیار نازک سفارشی ساخته شده از رزین یا پرسلن هستند که کل دندان را می پوشانند. روکش ها به جلوی دندان ها چسبیده و متناسب با رنگ دندان های شما رنگ می شوند. پرسلان نسبت به رزین در برابر لکه مقاوم تر است و می تواند نور دندان ها را به طور طبیعی منعکس کند.

روکش ها را نباید با تاج ها که معمولاً از نظر پزشکی ضروری هستند، اشتباه گرفت. در حالی که از تاج می توان به دلایل زیبایی استفاده کرد ، اما بیشتر برای موارد جدی تر مانند پوسیدگی یا شکستگی تجویز می شود.

تغییر شکل لثه

تغییر شکل لثه ها نیز در بهبود لبخند مهم است. این روش که به عنوان کانتورینگ لثه نیز شناخته می شود ، می تواند خط لثه را یکدست کرده و لبخند لثه ای را برطرف کند. ناصافی لثه می تواند به دلیل ژنتیک ، مسائل بهداشتی یا حتی برخی از داروها باشد. تغییر شکل لثه گاهی اوقات می تواند از نظر پزشکی لازم باشد، مانند درمان عقب رفتگی لثه، اما به دلایل زیبایی نیز می تواند انجام شود.

هر روش درمانی ذکر شده در بالا مزایای منحصر به فرد خود را دارد و برای بسیاری از بیماران امکان دستیابی به نتایج مطلوب وجود دارد. صرف نظر از روش ، بیماران بهتر است همیشه سعی کنند تا حد ممکن ساختار طبیعی دندان را حفظ کنند. این روش در کلینیک تخصصی دندان پزشکی یوسف آباد ارائه می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *