کلینیک دندان پزشکی یک مجموعه از بخش بهداشت دهان و دندان و کادر متخصص دندانپزشکی و همچنین بخش هایی مثل بخش عکس برداری از دندان است.

اگر می خواهید مراقبت های ارزان قیمت و در عین حال با کیفیت بالا را دریافت کنید، راهی که پیش روی شماست مراجعه به کلینیک دندانپزشکی است. در واقع وقتی به دنبال یک متخصص برای نیازهای سلامتی دهان و دندان خود می گردید، احتمالاً مقرون به صرفه ترین و بهترین گزینه برای شما کلینیک دندانپزشکی خواهد بود.

تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که یک معاینه اولیه بگیرید تا پزشکان در مورد نحوه ی درمان و رسیدگی های لازم برای سلامت دهان و دندان شما، تصمیم کیری کنند. تحت نظارت بهترین افراد در این زمینه مراقبت های عالی دریافت خواهید کرد. کلیه مراقبت های شما توسط دندانپزشک ناظر تأیید می شود، بنابراین جای نگرانی در مورد مناسب بودن آن وجود ندارد.

درمانی در کلینیک دندانپزشکی برای شما صورت می گیرد که متناسب با نیازها و شرایط شما باشد. بیماران برای درمان در کلینیک هزینه مناسبی پرداخت می کنند. به این ترتیب، شما از هزینه های هنگفت برای درمان گران پرهیز می کنید و فقط آنچه برای درمان شما لازم است پرداخت می کنید.

کلینیک دندانپزشکی چیست؟

کلینیک دندانپزشکی از نظر فنی هر مکانی است که خدمات دندانپزشکی در آن ارائه می شود. مجموعه ای از دندانپزشکان متخصص و مجرب در کلینیک حضور دارند که آماده ی ارائه ی بهترین خدمات و درمان هستند. همچنین مجموعه ی کاملی از بخش های عکس برداری از دندان و ابزار های مورد نیاز برای بیمار مهیا است.

مردم به کلینیک های دندانپزشکی مراجعه می کنند زیرا هزینه آن معمولاً کمتر از هزینه ی دندان پزشکی خصوصی و خدمات با همان کیفیت است. از طرفی کلینیک دندانپزشکی تمرکز زیادی بر ایجاد یک فضای مثبت برای بیماردارد و مطمئناً ، شما از نظارت متخصصان دندانپزشکی و فناوری پیشرفته بهره مند خواهید شد.

در مطب دندان پزشکی معمولاً با مراجعه به دندانپزشک در ارتباط هستید، قرار ملاقات می گیرید و هزینه های خود را به یک ارائه دهنده خصوصی پرداخت می کنید که قطعا هزینه ی بالاتری است.

در کلینیک دندان پزشکی به عنوان یک بیمار، احتمالاً یکی از رایج ترین روش های درمانی مرتبط با سلامت دندان خود را تجربه خواهید کرد. پوسیدگی دندان یا بیماری لثه به احتمال زیاد دو دسته از این مشکلات هستند. برای درمان پوسیدگی دندان، یا بیماری لثه (بیماری پریودنتال) ، ممکن است کشیدن دندان ، جرم گیری و برنامه ریزی ریشه، درمان ریشه دندان و یا ترمیم دندان را تجربه کنید.

درمان ترمیمی به معنای پر کردن، تاج ها و پل ها است. درمان پروتز (بعد از از دست دادن دندان) شامل پروتزهای مصنوعی است. درمان ریشه بیشتر به عنوان درمان کانال ریشه شناخته می شود. و پریودنتال (لثه درمانی) شامل روش های تمیز کردن برای التیام بافت های لثه ملتهب است.

در بدو مراجعه به کلینیک دندانپزشکی ، یک معاینه عمومی از شما انجام می شود و ممکن است لازم باشد آزمایشاتی مانند اشعه ایکس دندان انجام دهید. بسته به شرایط، ممکن است نیاز به مصرف داروهایی مانند داروی آرامبخش یا آنتی بیوتیک یا داروهای قوی تر برای کمک به روند بهبودی داشته باشید.

دندانپزشکان مراقبت های مداوم را از طریق بهداشت مناسب و چکاپ های سالانه یا دو بار در سال برای ارزیابی وضعیت دندان های شما ارائه می دهد. این امر برای جلوگیری از پیشرفت بیماری های سیستمیک مانند پوکی استخوان، سرطان و دیابت مهم است. اگر به بیماری لثه مبتلا هستید، باید مراقب افزایش خطر دیابت، بیماری های قلبی و زایمان زودرس باشید. این به این دلیل است که سلامت دهان و دندان اغلب با سلامت سیستمیک ارتباط دارد.

عصب کشی، در صورت بیماری یا آلودگی پالپ دندان، درمان ریشه را به دنبال دارد. پالپ دندان، رگهای خونی و اعصاب اطراف دندان های شما است. اگر به دلیل رنج درد دندان فکر می کنید ممکن است به کانال ریشه نیاز داشته باشید، معطل نکنید. این شرایط ممکن است خطرناک باشد، احتمال اینکه عفونت به استخوان فک یا سایر قسمت های دهان گسترش یابد، وجود دارد. در طول درمان کانال ریشه به شما بی حسی زده می شود، بنابراین این درمان به تنهایی نباید دردناک باشد – شما نباید چیزی را احساس کنید. این درمان بر روی حفظ دندان های طبیعی شما متمرکز خواهد بود. پالپ برداشته می شود و دندان شما با یک تاج دوباره ترمیم می شود. این روش درمانی بسیار موثر است. اکثر موارد یک راه حل دائمی برای مشکل ارائه می دهند.

بیماری لثه (پریودنتیکس). بیماری لثه یکی دیگر از مشکلات رایج است که فقط دندانپزشک می تواند به شما کمک کند تا از آن خلاص شوید.

چرا افراد به بیماری لثه مبتلا می شوند؟

دهان ما باکتری های زیادی دارد. باکتری ها همراه با مخاط ، یک پلاک چسبناک و بی رنگ روی دندان های شما ایجاد می کنند. وقتی مسواک می زنید و نخ دندان می کشید، این پلاک را برمی دارید. اما وقتی پلاک برداشته نشود، سفت می شود. در این شرایط حتی با مسواک زدن هم نمی توان از شر آن خلاص شد. تمیز کردن حرفه ای دندانپزشک برای پاک کردن آن از دندان شما ضروری است. اگر این وضعیت (التهاب لثه) بهبود نیابد، می تواند پیشرفت کند و به پریودنتیت یا بیماری لثه تبدیل شود.

پریودنتیت، به معنای “التهاب اطراف دندان”، آنچه را که هنگام عقب رفتگی لثه از دندان اتفاق می افتد، توصیف می کند. شکافه هایی تشکیل می شود که آلوده می شوند. سیستم ایمنی بدن با این باکتری ها مبارزه می کند اما پلاک می تواند در زیر خط لثه پخش شود. در صورت تجمع سموم و رشد عفونت، ممکن است بافت ها، لثه و استخوان اطراف دندان از بین بروند. دندان ها نیز ممکن است شل شده و نیاز به برداشتن داشته باشند. اگر دچار خارش یا درد در لثه هستید، سریعاً به دندانپزشک مراجعه کنید. پیشگیری بسیار بهتر از مراقبت های بعدی است!

در یک کلینیک دندانپزشکی تخصصی یوسف آباد، همه این مشکلات را می توانید زیر یک سقف درمان کنید:

  • بهداشت
  • دندانپزشکی کودکان
  • پریودنتیکس
  • اندودنتیکس
  • دندان مصنوعی
  • کاشت
  • جراحی دهان
  • تاج ها و پل ها
  • ارتودنسی (بریس)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *