دندانپزشکی زیبایی شاخه ای از دندان پزشکی است که برای اصلاح و بهبود ظاهر دندان ها، کارهای دندانپزشکی روی دندان ها انجام می شود. از این رو از جمله خدماتی است که در کلینیک های تخصصی دندان پزشکی به آن پرداخته می شود. در صورت وجود مشکلات ظاهری دندان از جمله زردی دندان ها، نا منظمی دندان ها، شکستگی، از دست رفتن دندان ها و مشکلات مشابه، معمولاً به جای دندانپزشک عمومی در کلینیک دندان پزشکی به دندانپزشک زیبایی کلینیک مراجعه می شود. دندانپزشکان پس از سال ها آموزش مهارت های دندانپزشکی زیبایی را کسب می کنند. در نتیجه، دندانپزشکی زیبایی نوعی هنر است. در حقیقت ، دندانپزشکی زیبایی به هرگونه کار درمانی دندانپزشکی گفته می شود که ظاهر (البته عملکرد را نیز شامل می شود) دندان ها، لثه ها و یا تیزی دندان ها را بهبود می بخشد. در واقع این شاخه از دندانپزشکی در درجه اول بر زیبایی دندان، رنگ، موقعیت، شکل، اندازه، تراز بودن و حالت کلی لبخند متمرکز است و در نهایت نتیجه ای مطلوب حاصل می کند. به طور خاص دو تخصص دندانپزشکی وجود دارد که عمدتا بر زیبایی دندان تمرکز دارند: پروتزهای دندانی و ارتودنسی. همچنین می تواند شامل پریودنتیکس (جراح پلاستیک دندانپزشکی) باشد.

چه چیزی شامل دندانپزشکی زیبایی است؟

به طور معمول ، دندانپزشکی زیبایی شامل موارد زیر است:

  • افزودن مواد دندانی به دندانها یا لثه ها – اتصال ، روکش های چینی (لمینت ها) ، تاج ها (کلاهک ها) ، پیوندهای لثه.
  • از بین بردن ساختار دندان یا لثه – مینای دندان ، لثه.
  • افزودن یا از بین بردن مواد دندانی، ساختار دندان یا لثه ها – سفید شدن دندان ها، بهبود رنگ لثه
  • صاف شدن دندان ها همراه با بهبود ظاهر صورت – ارتودنسی.

دندانپزشکی زیبایی معمولاً از خطوط تقارن و هماهنگی پیروی می کند. مطمئناً روشن شدن دندان چیزی است که اکثر مردم به آن تمایل دارند، از بین بردن لکه های روی دندان چیزی است که همه افراد آن را انجام می دهند.

هر کسی دوست دارد لبخند زیبایی داشته باشد. بیشتر برای رفع مشکلاتی مثل وجود شکاف در دندان ها، دندان های زرد، لثه های ناصاف از بین رفتن دندان ها و غیره به دندانپزشکی زیبایی مراجعه می کنیم.

زیبایی در نگاه اول تاثیر مطلوبی در افراد دارد. بسیاری از مردم معتقدند که افراد زیبا از هوش و اعتماد بیشتری برخوردارند. برخی مطالعات نشان می دهد افراد جذاب تر با احتمال بالاتری استخدام می شوند و با دستمزد بهتر نیز کار می کنند. در نتیجه ، بسیاری از افراد به دنبال ایجاد لبخندی بهتر هستند. دندانپزشکی زیبایی همه چیز در مورد خطوط (تقارن) و رنگ، ارتفاع یکسان و هماهنگی است.

در زمان های قدیم بیشتر اقدامات دندان پزشکی تنها بر روی بر روی کشیدن و پر کردن دندان متمرکز بود. درمان های زیبایی کمتر در بین افراد اهمیت داشت. رفته رفته با گذشت زمان و پیشرفت های تکنولوژی، روش های نوین در دندان پزشکی زیبایی ظهور کرد که نتایج قابل توجهی داشت و افراد به آن تمایل روز افزون نشان می دهند.

درمان های دندانپزشکی زیبایی، دندان های مناسب، درخشان و زیبا را حاصل می کنند که نه تنها یک لبخند زیبا برای فرد ایجاد می کند بلکه اعتماد بنفس آن ها را بالا می برد.

دندانپزشکی زیبایی ظرافت های خاص خود را دارد و توجه به جزییات در عملیات بسیار مهم است. متخصص دندانپزشکی زیبایی با تجربه هر آنچه را که شما به آن نیاز دارید، فراهم می کند.

از معمول ترین خدمات دندانپزشکی زیبایی می توان به لمینت سرامیکی یا ونیر، لمینیت کامپوزیت یا پرسلن اشاره کرد. همچنین ایمپلنت دندان نیز به نوعی دندانپزشکی زیبایی محسوب می شود، در واقع یک روش درمانی برای دندان های از دست رفته است.


جهت دریافت مشاوره و انجام ایمپلنت و لمینت دندان با ما تماس بگیرید.88213218 21 0098


باندینگ

باند کامپوزیت به ترمیم دندانهای پوسیده آسیب دیده یا تغییر رنگ داده شده با استفاده از موادی شبیه رنگ مینای دندان گفته می شود. دندانپزشک شما پوسیدگی دندان را تمرین می کند و کامپوزیت را بر روی سطح دندان قرار می دهد، سپس با نور با شدت بالا آن را “به شکل مناسب” می تراشد.

کامپوزیت به طور موثری آسیب دندان را می پوشاند در حالی که ظاهر دندان اصلی را بازیابی می کند.

ونیر

روکش های دندانی به طور معمول از سرامیک درجه پزشکی ساخته می شوند و به صورت جداگانه برای هر بیمار ساخته می شوند تا اطمینان حاصل شود که شبیه دندان های طبیعی بیمار هستند. اغلب ، روکش ها و دندان های واقعی از یکدیگر قابل تشخیص نیستند.

علاوه بر این ، دندانپزشکان برای رفع بسیاری از مشکلات زیبایی از جمله کج شدن دندان ها ، مینای دندان آسیب دیده یا ترک خورده و شکاف های ناخوشایند از روکش ها بهره می برند.

سفید کردن دندانها

سفیدی دندان یکی از شناخته شده ترین و ساده ترین اشکال دندانپزشکی زیبایی است. غالباً ، دندانپزشکان به دلیل اثر برخی غذاها ، نوشیدنی ها ، داروها و عادات شخصی از جمله استفاده از دخانیات ، سفید کردن دندان ها را هنگام لک شدن و فرسودن دندان توصیه می کنند.

پس از اینکه دندانپزشک برای اولین بار از وجود پلاک، تارتار یا بقایای دیگر اطمینان حاصل کرد، سفید کردن دندان در کلینیک دندان پزشکی صورت می گیرد. بعلاوه ، سفید کننده ای که به درستی استفاده می شود، باعث روشن شدن سایه ها و حتی روشن تر از سایه های اصلی دندان می شود.

این روزها افراد به دنبال دریافت خدمات و مواد با کیفیت و همچنین قیمت مقرون به صرفه برای دندانپزشکی زیبایی هستند. کلینیک دندان پزشکی یوسف آباد با دسترسی آسان و کادری مجرب آماده پذیرش شما برای انواع خدمات دندان پزشکی زیبایی است.

مرکز دندان پزشکی دکتر منشه اف به عنوان کلینیک ایمپلنت دندان یوسف آباد، لمینت دندان یوسف آباد و طرح لبخند در یوسف آباد تهران فعالیت می نماید.

تلفن تماس : 02188213218

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *