کشیدن دندان برای برخی بزرگسالان ترسناک و برای بچه ها نیز اغلب کابوسی ترسناک است. اگر والدین خود را برای آنچه که در کشیدن دندان کودک در انتظار آنها است آماده کنند، می توانند با این کار چالش برانگیز روبرو شوند. اگر کودک شما آمادگی خوبی نداشته باشد ، می تواند یک تجربه استرس زا و آسیب زا باشد. خوشبختانه مواردی وجود دارد که والدین می توانند رزمندگان کوچک خود را برای نبرد دندان آماده کنند. در اینجا چند نکته برای کمک به شما در آماده سازی کودک خود برای روش کشیدن دندان آورده شده است.

شما موظف هستید که برای ایجاد آرامش کودک و کسب تجربه ی درمانی مطلوب، یک متخصص دندان پزشکی کودکان با تجربه را در یک کلیینک تخصصی دندان پزشکی اطفال خوب انتخاب کنید. کلینیک تخصصی دندان پزشکی اطفال یوسف آباد یکی از گزینه های خوب برای شماست.

یافتن یک متخصص دندان پزشکی کودکان باتجربه و قابل اطمینان، این اطمنیان را حاصل خواهد کرد که کودک شما از تجربه خوبی برخوردار خواهد بود و کشیدن دندان به راحتی انجام می شود. یک کلیینک تخصصی دندان پزشکی اطفال خوب متعهد به ارائه خدمات با کیفیت است و تجربه زیادی در کار با کودکان است.

محیطی که کودک برای کشیدن دندان درآن قرار می گیرد باید مملو از آرامش باشد. یک محیط صمیمی با آدابی مناسب کودکان می تواند ترس کشیدن دندان را در آن ها بسیار کاهش دهد.

کشیدن دندان کودکان از نظر روحی و جسمی بسیار متفاوت از کشیدن دندان بزرگسالان است. از آنجا که اطفال در حال رشد هستند، این روش می تواند کمی پیچیده تر باشد. از طرفی تحمل درد آنها نیز کم است.

همچنین طبیعی است که به احتمال زیاد کودکان از این روش می ترسند و تحت فشار قرار می گیرند. یک متخصص دندان پزشکی کودکان با تجربه، دانش گسترده ای در مورد نحوه اداره کودکان قبل، حین و بعد از کشیدن دندان دارد تا اطمینان حاصل شود که این روش برای آنها آسیب زا نباشد.

تجربه ای که کودک در این دوره از زندگی خود از مراجعه به کلینیک تخصصی دندان پزشکی اطفال خواهد داشت، با او تا بزرگسالی همراه می شود و ممکن است به فوبیای دندان پزشکی منجر شود. بنابراین در ایجاد یک تجربه ی دل انگیز برای کودک خود و انتخاب یک یک متخصص دندان پزشکی کودکان با تجربه از هیچ تلاشی دریغ نکنید.

در مورد روش کار با کودک خود شفاف باشید

کودکان وقتی در موقعیتی ناآشنا قرار می گیرند به احتمال زیاد واکنش تلخی نشان می دهند. طبیعی است که محیط جدید، خصوصا یک محیط درمانی می تواند برای آنها هراس آورد باشد. برای سهولت کار کودک، والدین باید تحقیقات کاملی انجام دهند و آنچه را که قرار است اتفاق بیفتد از قبل برای کودک توضیح دهند. در این صورت کودک به ناگهان در یک محیطی که هیچ تصوری از آن ندارد قرار نمی گیرد.

شما می توانید با کودک خود ویزیت دندانپزشکی را با بازی و نقش آفرینی امتحان کنید. صحبت در مورد روش کار و گوش دادن به نگرانی های کودک نیز به شما کمک می کند ترس او را از بین ببرید. همچنین باید اجازه دهید کودک برای راحتی بیشتر با دندانپزشک کودکان ارتباط برقرار کند.

روی جنبه های مثبت کشیدن دندان تمرکز کنید

شاید باور داشته باشید که دندان درآوردن جنبه های مثبت زیادی ندارد. با این حال ، برای راحت کردن ذهن کودک ، باید تا آنجا که می توانید نکات مثبت را برایش ترسیم کنید. به کودک خود بگویید که چگونه کشیدن دندان در بهبود سلامت دهان و دندان او کمک می کند. در مورد پری دندان و اینکه در صورت کشیدن دندان جایزه و پاداش دریافت می کند صحبت کنید. همچنین می توانید به او نوید دهید که پس از کشیدن دندان چند روز می تواند بستنی های خوشمزه بخورد.

برای مراقبت های پس از عمل آماده باشید

مراقبت های بعد از عمل برای استفاده بیشتر از روند کشیدن دندان مهم است. از قبل آماده بودن برای آن، روند کار را برای شما و فرزندتان آسان می کند و خیال شما را نیز راحت می کند. همچنین خرید ایده های لازم برای انجام مراقبت های بعد از درمان نیز ایده خوبی است. همچنین لازم است پس از طی مراحل، مکان راحتی برای استراحت کودک ایجاد کنید.

به کودک خود چیزی بدهید که به دنبال آن باشد

بهترین راه برای کمک به کودک در انجام این روش این است که به کودک چیزی بدهید که بعد از عمل کشیدن دندان منتظر آن باشد. آماده نگه داشتن غذای مورد علاقه یا حمل اسباب بازی مورد علاقه آنها می تواند در تحمل روش پاداش در انتظار آنها کمک کند. اگر نوید پاداشی در انتخای مسیر را به آنها بدهید، این به آن ها کمک می کند تا با خیالی آسوده از این میدان جنگ عبور کنند.

با توجه به نکات گفته شده می بینید که تجربه کشیدن دندان لزوماً برای کودکان آسیب زا نیست. برعکس این عمل با مراقبت و ایجاد آرامش و راحتی مناسب، می تواند یک روش ساده برای کودکان باشد. انتخاب یک کلینیک تخصصی دندان پزشکی اطفال مناسب برای کشیدن دندان قطعا این کار را برای شما و فرزندتان آسان می کند و لبخندی روشن و سالم را به فرزندتان هدیه خواهد داد.

علاوه بر همه ی این ها مراقبت ها و بهداشت دهان و دندان را در منزل جدی بگیرید. روش صحیح مسواک زدن و استفاده از نخ دندان را به کودکان خود آموزش دهید. معاینات و مراجعات مدوام برای چکاپ های سالیانه را فراموش نکنید. این معاینات معمولا درمان های تهاجمی به همراه ندارند و تنها جنبه ی چکاپ دارند، از این رو علاوه بر پیشگیری از بروز مشکلات احتمالی برای دندان این عزیزان، می تواند تجربه و آشتی خوبی بین آن ها و محیط دندان پزشکی باشد.

کلینیک تخصصی دندان پزشکی اطفال یوسف آباد با کادری مجرب و محیطی مناسب برای کودکان، آماده ی پذیرش فرزندان دلبند شماست. همچنین لازم به ذکر است که بیمه های تحت پوشش بانک ملت و بانک سپاه پذیرفته می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *