همه ی ما برای مراقبت از بهداشت دهان و دندان نیاز به چکاپ های مرتب سالیانه داریم. در این میان باید به دنبال یک متخصص دندانپزشک خوب در یک کلینیک تخصصی دندان پزشکی خوب باشیم تا برای چکاپ های سالیانه یک مکان معتبر و مجرب را داشته باشیم.

یک دندانپزشک خوب آموزش های لازم دندانپزشکی را گذرانده است. امروزه تقریباً هر دندانپزشکی که با آن روبرو شوید دارای مدرک معتبر دندانپزشکی همراه با آموزش و انجام درمان های دندانپزشکی خواهد بود. اما در دندانپزشک به دنبال چه ویژگی هایی باید باشیم؟ گزینه های زیادی وجود دارند که می توانیم از خدمات دندان پزشکی آن ها استفاده کنیم. در این میان انتخاب بهترین گزینه اهمیت دارد.

باید به دنبال چیزی فراتر از ابزارها و روش های درمانی باشیم که در دانشکده‌ی پزشکی آموزش داده می شود. برای ارزیابی یک دندانپزشک خوب علاوه بر دانش انجام درمان های حرفه ای، باید قابلیت های دیگری نیز مورد توجه قرار گیرند.

مهارت خوب دستی

متخصص دندانپزشک خوب باید مهارت خوب دستی داشته باشد. این چیزی است که برای دندانپزشک مفید است. دهان فضای نسبتاً کمی برای کار دندانپزشک است. رویه ها ممکن است به هماهنگی خوب و دستی ثابت نیاز داشته باشند. داشتن مهارت های حرکتی خوب و توانایی دستکاری دقیق ابزار در فضای کم می تواند کار را آسان کند. علاوه بر این ، دندانپزشکان باید از استقامت خوبی نیز برخوردار باشند. برخی اقدامات ممکن است شامل ایستادن روی بیمار برای مدت زمان طولانی باشد.

مهارت های قوی بین فردی

متخصص دندانپزشک خوب باید باید فردی مردمی باشد. درصد زیادی از مردم از مراجعه به دندانپزشک لذت نمی برند. متخصص دندانپزشک خوب شخصی است که می تواند برای افراد آرامش داشته باشد. بیشتر روز کاری یک دندانپزشک صرف مراقبت از بیماران می شود. علاوه بر این، دندانپزشکان باید از نزدیک با کارمندان مطب خود از جمله دستیارها و متخصصان بهداشت همکاری کنند ، بنابراین آنها باید از تعامل زیاد با دیگران لذت ببرند.

مهارتهای ارتباطی عالی

مهارتهای ارتباطی قوی یکی از مهمترین مهارت هایی است که متخصص دندانپزشک خوب می تواند داشته باشد. دندانپزشکان بیماران را در زمینه تشخیص، درمان و مراقبت های پیشگیرانه آموزش می دهند. توانایی توضیح اطلاعات فنی به روشی آسان برای درک بخشی از کار است.

یادگیری مداوم

رشته دندانپزشکی همیشه در حال تغییر است. فناوری جدید به معنای اقدامات نوآورانه است و متخصص دندانپزشک خوب باید از آخرین پیشرفت ها مطلع باشد. داشتن تمایل به یادگیری چیزهای جدید و تمایل به پیشرفت مهارت ها یک ویژگی عالی است.

دلسوزی و صداقت

متخصص دندانپزشک خوب صادق و دلسوز است. مشکلات دندانی می تواند بسیاری از زمینه های زندگی فرد را تحت تأثیر قرار دهد و دندانپزشکان باید نسبت به مشکلات ناشی از عدم سلامت دندان حساس باشند. داشتن نگرشی دلسوزانه به بیماران کمک می کند در آرامش باشند. علاوه بر این، دندانپزشکان باید صادق باشند. بدون صداقت ، تقریباً غیرممکن است که بیماران به قضاوت دندان پزشک اعتماد کنند و مراقبت های خود را به دست او بدهند.

مهارت های خوب حل مسئله

مهارتهای حل مسئله از ویژگی های اساسی دندانپزشک است. هر بیمار با یک راه حل مشخص برای دندان مشکل دندانپزشکی نخواهد داشت. گاهی اوقات یک دندانپزشک برای تعیین بهترین روش درمانی برای بیمار باید خارج از چارچوب فکر کند.

دانش

هر متخصص مراقبت از دندان از دانش آناتومی دهان، آسیب شناسی ها و روش های درمانی برخوردار خواهد بود، اما همه دندانپزشکان هر خدماتی را ارائه نمی دهند. شما می خواهید دندانپزشکی انتخاب کنید که بتواند خدمات مورد نیاز شما و خانواده شما را ارائه دهد. بله ، در صورت بروز مشکلات می توانید به متخصصان مختلف مراجعه کنید ، اما آیا مراقبت از دندان های خود در یک مکان واحد راحت تر و آرامش بخش تر نیست؟

مواردی که باید در نظر گرفته شود شامل ارتودنسی (تراز کننده و براکت) ، جراحی دهان (مانند کشیدن دندان عقل) ، کاشت دندان یا ایمپلنت، دندان مصنوعی و مراقبت های پریودنتال (لثه) است. به احتمال زیاد شما در برخی موارد به یک یا چند مورد از این خدمات نیاز خواهید داشت. از دندانپزشک خود بپرسید که آیا این روش های درمانی را ارائه می دهد. البته روش های نادرتری وجود دارد که شما ممکن است در برخی موارد نیاز داشته باشید، اما دندانپزشک شما می تواند در این موارد به یک متخصص خارجی ارجاع دهد.

آداب

افراد شخصیت های متفاوتی دارند اما دندانپزشکان حرفه ای هستند. آنها همیشه باید آداب رفتاری را رعایت کنند. در مورد کارمندان آنها نیز همین طور است. شما انتظار دارید همیشه یک نگرش حرفه ای داشته باشند.

ممکن است اختلاف نظرها به وجود بیاید ، اما این موارد بی ادبی را توجیه نمی کند. فقط به یاد داشته باشید که دندانپزشک شما موظف است در مورد سلامت دندان شما صریح صحبت کند. ممکن است آنها آنچه را می خواهید بشنوید به شما نگویند ، اما همیشه باید این کار را به روشی مودبانه انجام دهند.

صبر

کلینیک دندانپزشکی می تواند یک مکان شلوغ باشد ، اما هرگز نباید احساس عجله کنید. یک دندانپزشک خوب برای انجام مراحل صحیح وقت می گذارد و همچنین برای سوالات بیماران خود وقت می گذارد. در هر مرحله از مراجعه به دندانپزشک خود راحت باشید که از دندانپزشک مشاوره یا توضیحات بگیرید.

صبر برای دندانپزشکی که کودک را می بیند از اهمیت ویژه ای برخوردار است. اطفال احتمالاً نیاز به توجه بیشتری دارند و ممکن است به زمان بیشتری برای غلبه بر اضطراب مراجعه به دندانپزشکی نیاز داشته باشند. تجربه ای که کودکان از دندان پزشکی در سنین پایین دارند، با آنها تا بزرگسالی همراه خواهد بود. از این رو باید در هرچه مطلوب تر کردن این تجربه کوشید. دندانپزشکان خوب این را می فهمند و وقت می گذارند تا کوچکترین چیزی بیماران را ناراحت نکند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *