یک کلینیک دندانپزشکی موفق به تجهیزات مناسب، محیط دلچسب و نحوه ی مدیریت وابسته است. چرا که تجربه ی مطلبوی که برای بیمار به یادگار می ماند باعث مراجعه ی بعدی و استفاده از خدمات کلینیک خواهد شد.

ایجاد یک کلینیک دندانپزشکی موفق، دقت بسیار بالایی نیاز دارد. اگرچه کیفیت ارائه ی خدمات مراقبت از بهداشت دهان و دندان بسیار مهم است ولی خاطره ای که بیمار از کلینیک در ذهن می سپارد، روی دیگر ماجراست که در مدیریت آن باید توجه لازم را داشت. در واقع ایجاد تجربه استثنایی برای بیمار باید در اولویت کار قرار گیرد.

واقعیت این است که، نحوه مدیریت کلینیک دندانپزشکی تأثیرات ماندگاری بر بیماران می گذارد و به طور قابل توجهی بر میزان بقای کلینیک تأثیر می گذارد. کلینیک دندان پزشکی باید سازمان یافته باقی بماند و رفتار و خدمات مناسبی را برای انواع بیماران با شرایط سلامتی خاص، داشته باشد.

در اینجا 8 نکته که به ایجاد یک کلینیک دندانپزشکی موفق کمک می کند را با هم بررسی خواهیم کرد:

1. منحصر به فرد بودن

ارائه ی خدمات مناسب مولفه ی مهمی در کسب موفقیت است، اما برای اینکه یک کلینیک دندانپزشکی واقعاً به عنوان پیشروترین ارائه دهنده خدمات بهداشت دهان و دندان در منطقه محسوب شود، باید مزایای منحصر به فرد رقابتی خود را نیز شناسایی ، بازاریابی و محافظت کند. خواه مجموعه گسترده ای از خدمات بهداشت دهان و دندان را ارائه دهد و یا بر تخصص خاصی تأكید كند، دیدگاه متمایز مدیر، تاثیر شگفت آوری بر تجربه ی بیمار خواهد گذاشت.

برای اطلاع بیماران از خدمات منحصر به فرد کلینیک، باید به طور مداوم این خدمات را به افراد معرفی شود. به طور مثال ارائه ی مقالات مناسب در وب سایت و داشتن بخش خبر نامه برای اطلاع رسانی از موقیت و خدمات جدید کلینیک می تواند یکی از راه های معرفی خدمات منحصر به فرد به افراد باشد. خبرنامه های دندانپزشکی سفارشی، کارت پستال دندانپزشکی، بروشور و محتوای رسانه های اجتماعی نیز برخی از دیگر راه هایی است که می توان با بیماران با کیفیت بالاتر ارتباط برقرار کرد. به طور کل باید آگاهی افراد را از عملکرد کلینیک و آنچه ارائه می دهد بالا برد. همچنین تجارت لازم به عنوان گزینه معتبر با افراد به اشتراک گذاشته شود.

2. ایجاد فرهنگ اداری مناسب

پس توجه به ایجاد وجه تمایز کلینیک دندانپزشکی با دیگر کلینیک های دندان پزشکی موجود در منطقه، وقت آن است که کمی عمیق تر به بحث فرهنگ جاری در کلینیک اشاره کرد. جالب است که حتی دکوراسیون کلینیک دندانپزشکی و محیط فیزیکی نیز در فرهنگ نقش دارد.

سبک مدیریت کلینیک، ارزش ها، سیستم های کار، رفتار کارمندان ، براورده شدن انتظارات مراجعین و نحوه ارتباط اعضای کارکنان با یکدیگر و با بیماران زیربنای این فرهنگ جاری است. همانطور که اشاره شد حتی دکوراسیون کلینیک دندان پزشکی و محیط فیزیکی نیز در فرهنگ نقش دارد. توجه به این نکات است که یک تجربه ی دلنشین را برای بیمار به همراه خواهد داشت.

مدیر کلینیک دندانپزشکی ( دکتر ربکا منشه اف، متخصص دندانپزشک اطفال و زیبایی یوسف آباد) برای ایجاد یک فرهنگ کاری قابل اعتماد و دلچسب باید اهداف کلینیک را با کارمندان در میان بگذارد تا یک تیم موفق و یکپارچه را راهبری کند. به طور قطع جذب افراد و ارائه خدمات مناسب به بیمار از اصلی ترین اهداف یک کلینیک دندان پزشکی است، از این رو رعایت هر آنچه باعث تقویت این هدف شود، ضروری است.

وجود متخصص دندانپزشک کودکان در کلینیک تخصصی دندانپزشکی یوسف آباد خانم دکتر منشه اف (دکتر لمینت و ایمپلنت دندان و دندانپزشک کودکان بدون بیهوشی) از نکات حائز اهمیت است.


جهت دریافت مشاوره تخصصی دندانپزشکی کودکان و انجام ایمپلنت و لمینت دندان با ما تماس بگیرید.88213218 21 0098


3. ایستا نبودن

بقای یک کلینیک دندان پزشکی به میزان مراجعه افراد و همچنین وجود یک متخصص دندانپزشک اطفال و زیبایی خوب وابسته است. یک کلینیک دندان پزشکی موفق به منظور بهبود ارزش های خود، تقویت موقعیت رقابتی و علاقه بیماران باید پویایی داشته باشد. گسترش خدمات، مجهزتر شدن با ابزارها و تجهیزات جدید و بهره گیری از روش های نوین علمی در درمان، به کلینیک دندان پزشکی پویایی می بخشد و باعث بقای آن خواهد شد. گاهی این پویایی و تغییر با انتقال به فضای بزرگتر و یا کارکنان بیشتر ممکن می شود.

4. شرایط پرداخت انعطاف پذیر

هر کلینیک دندانپزشکی موفق طیف گسترده ای از گزینه های پرداخت را به بیماران ارائه می دهد تا آنها بیشتر تمایل به پذیرش توصیه های درمانی و بازگشت و استفاده از مراقبت های مداوم دندانپزشکی داشته باشند. علاوه بر پوشش بیمه ، گزینه های مالی مناسب شامل تخفیف ها، اعتبار ، چک شخصی و … برای بیمار آرامش خاطر ایجاد می کند و نگرانی های پرداخت هزینه های درمان را کاهش خواهد داد.

5. به یاد داشته باشید که درگیر شوید

همانطور که می دانید یک کلینیک دندانپزشکی موفق با میزان و دفعات مراجعه بیماران واسته است. مجموعه ای از بیماران وفادار که به طور منظم ویزیت می شوند و کسانی که این روش را به دوستان و خانواده خود توصیه می کنند برای بقای یک کلینیک دندان پزشکی بسیار حائز اهمیت است. نباید فراموش کرد که تلاش برای حفظ بیماران موجود از تلاش برای به دست آوردن بیماران جدید بسیار کم هزینه تر است. اما هدف به مواردی بیشتر از ارائه خدمات قابل قبول، ساعات کاری مناسب و مکانی با دسترسی آسان نیاز دارد. درگیر کردن بیمار با تجربه ی خوب و خاطره ی درمانی دلنشین است که مراجعات بعدی را ممکن می سازد.

متخصص دندانپزشک اطفال یوسف آباد

6.سیستم زمان بندی مناسب

یک سیستم زمانبندی مناسب برای کلینیک دندانپزشکی، از اتلاف وقت بیماران تا جای امکان، جلوگیری خواهد کرد. امکان رزرو نوبت دقیق و منظم، بهره وری را به حداکثر می رساند و استرس را برای بیماران و کارمندان کاهش می دهد و در نهایت به خدمات برتر مشتری که بیماران انتظار دارند کمک می کند. به همین دلیل کلینیک دندانپزشکی باید دارای انعطاف پذیرترین، کارآمدترین و به روزترین نرم افزار برنامه ریزی ممکن باشد.

کلینیک تخصصی دندانپزشکی یوسف آباد با ارائه بهترین و با کیفیت ترین خدمات دندان پزشکی و با دسترسی بسیار آسان برای پذیرش شما عزیزان آماده است.

همچنین می توانید با مراجعهبه کلینیک تخصصی اطفال یوسف آباد تجربه ی خوبی از درمان را برای کودکان خود به ارمغان آورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *