مرکز تخصصی دندان پزشکی زیبایی یوسف آباد، انواع خدمات لمینت کامپوزیت( ونیر دندان ) و لمینت سرامیکی(پرسلن) را در لاین دندان پزشکی زیبایی، ارائه می دهد. جهت تعیین وقت مشاوره و انجام لمنیت کامپوزیت و لمینت سرامیکی با ما در ارتباط باشید.

کامپوزیت ونیر دندان چیست؟

ونیر های دندانی پوسته هایی سفارشی از مواد همرنگ دندان هستند که برای بهبود سطح جلوی دندان ها طراحی شده اند تا ظاهر شما را بهتر کنند و یک لبخند زیبا و دلنشین را برای شما به ارمغان آورند. این پوسته ها به جلوی دندان ها متصل می شوند و رنگ، شکل، اندازه یا طول آنها تغییر می کند.

انواع ونیر دندان

ونیر های دندان را می توان از از مواد کامپوزیت رزین تهیه کرد. ونیر های چینی بهتر از ونیر های رزینی در برابر لکه ها مقاومت می کنند. آنها همچنین خصوصیات بازتابنده نور بهتری دارند و به شکل دندان های طبیعی هستند. شما باید درباره انتخاب بهترین مواد ونیر برای خود با دندانپزشک خود صحبت کنید.

ونیر دندان یوسف آباد

ونیرهای دندان چه مشکلاتی را برطرف می کنند؟

ونیر ها به طور معمول برای رفع موارد زیر استفاده می شوند:

 • دندان هایی که به دلایلی تغییر رنگ داده اند
 • لکه های حاصل از مسرف تتراسایکلین یا سایر داروها
 • لکه های ایجاد شده در اثر استفاده از فلوراید بیش از حد
 • پر کننده های بزرگ رزین
 • دندانه ایی که فرسوده شده اند
 • دندان هایی که تراش خورده یا شکسته شده اند
 • دندان هایی که نامرتب ، ناهموار یا نامنظم هستند
 • دندان هایی که شکاف بین آنها وجود دارد

روش ونیر دندان

انجام ونیر دندان معمولاً نیاز به سه نوبت مراجعه به دندانپزشک دارد: یک نوبت برای مشاوره و دو نوبت هم برای ساخت و اتصال ونیر ها، باید به کلینیک تخصصی دندان پزشکی زیبایی مراجعه کرد. همه ی دندان ها می توانند با هم فرآیند ونیر کاری را طی کنند.

ونیر دندان مناشه اف

خانم دکتر ربکا مناشه اف، خدمات ونیر دندان در یوسف آباد را به نحو احسن انجام داده و با سابقه چندین ساله در زمینه ارائه خدمات دندانپزشکی زیبایی و دندانپزشکی اطفال در یوسف آباد، گیشا و امیر اباد، ایشان را به یکی از بهترین دندانپزشک های ونیر دندان یوسف آباد تبدیل نموده است.


جهت دریافت مشاوره و انجام ونیر دندان در یوسف آباد با ما تماس بگیرید.88213218 21 0098


جلسه اول: تشخیص و برنامه ریزی درمانی

در این جلسه شما و دندان پزشکتان در مورد نتیجه ی مطلوبی که مد نظر شماست، به توافق می رسید. در طی این معاینه، دندانپزشک دندان های شما را معاینه می کند تا مطمئن شود که ونیر برای دندان مناسب شما است و در مورد روش کار و برخی از محدودیت های آن صحبت می کند. آنها ممکن است از اشعه ایکس استفاده کنند و احتمالاً از شکل دهان و دندان شما برای انجام کار و انتخاب روش، الهام می گیرند.

جلسه دوم : آماده سازی

به منظور آماده سازی دندان ها برای اتصال ونیر، دندانپزشک سطح دندان را تقریباً برابر با ضخامت ونیر اضافه شده به سطح دندان، تغییر شکل می دهد، در واقع آن را تراش می دهد. شما و دندانپزشک قبل از اصلاح مینای دندان تصمیم می گیرید که آیا ناحیه را بی حس کنند یا خیر. در مرحله بعدی، دندانپزشک از دندان شما مدلی ایجاد می کند. این مدل به آزمایشگاه دندانپزشکی ارسال می شود که ونیر ساخته شود. معمولاً 2 تا 4 هفته طول می کشد تا ونیر ها از آزمایشگاه برگردند. در این بین می توان از ونیر های موقت دندان استفاده کرد.

جلسه سوم: پیوند و اتصال ونیر

دندانپزشک ونیر را روی دندان شما قرار می دهد تا مناسب دندان شما شود و همچنین رنگ آن را بررسی کند قبل از اینکه به طور دائمی روی دندان شما متصل شود، ونیر را مرتبا برداشته و برش می دهد تا به تناسب مورد نظر برسد. رنگ ونیر را می توان با سایه مورد استفاده تنظیم کرد. در مرحله بعدی، برای آماده سازی دندان برای دریافت ونیر، دندان شما تمیز شده، جلا داده می شود و تراش می خورد.

ونیر دندان مناشه اف

اچینگ دندان را خشن می کند تا فرآیند اتصال قوی ایجاد شود. سیمان مخصوصی به ونیر زده می شود و سپس روی دندان شما قرار می گیرد. هنگامی که ونیر به درستی قرار گرفت ، دندانپزشک شما با تابش نور خاصی به آن، مواد شیمیایی موجود در سیمان را فعال کرده و باعث سفت شدن سریع آن می شود. مراحل نهایی شامل از بین بردن سیمان اضافی، بررسی نیش و انجام هرگونه تنظیمات لازم است. دندانپزشک ممکن است از شما بخواهد که برای بررسی مجدد لثه ها و محل قرارگیری ونیر، طی یک هفته دیگر برای ویزیت پیگیری مراجعه کنید.

مزایای لمینت کامپوزیت یا ونیر

 • عدم نیاز تراش مینا و عاج دندان
 • امکان ترمیم و اصلاح آسان مانند دندان طبیعی
 • رنگ و شکل و فرم طبیعی شبیه به دندان طبیعی
 • قابلیت بالایی در تحمل فشار هنگام جویدن غذا

خطرات ونیر دندان

موارد منفی ونیر دندان شامل موارد زیر است:

 • این فرآیند قابل بازگشت نیست
 • هزینه ونیر ها بالاتر است
 • از آنجا که مینای دندان برداشته شده است، دندان شما ممکن است به غذاها و نوشیدنی های سرد و گرم حساس شود

ونیر دندان یوسف آباد

نکاتی که باید آن را به خاطر داشته باشید

 • وقتی ونیر در محل قرار گرفت ، نمی توان رنگ آن را تغییر داد. اگر قصد سفید کردن دندان های خود را دارید ، لازم است این کار را قبل از انجام ونیر انجام دهید.
 • ونیر ها ممکن است جدا شده و از بین بروند. برای به حداقل رساندن احتمال وقوع این امر ، ناخن های خود را گاز نگیرید ، مداد، یخ یا سایر اجسام سخت را نجوید و یا فشار زیادی به دندان های خود وارد نکنید.
 • ونیر برای افرادی که دندان های ناسالم ندارند (به عنوان مثال ، کسانی که دارای پوسیدگی یا بیماری لثه فعال هستند)، دندان های ضعیف (در نتیجه پوسیدگی ، شکستگی ، پر شدن دندان های بزرگ)، انتخاب خوبی نیست. مینای دندان روی سطح دندان مناسب انجام ونیر نیست.
 • دندان های افرادی که از عارضه دندان غروچه در شب رنج می برند و دندان های آسیب دیده ای دارند برای وینر ضعیف هستند، زیرا این امر می تواند باعث تخریب ونیر شود.

در نهایت این روزها با استفاده از ونیر دندان می تون لبخندی زیبا ایجاد کرد. بنابر این اگر به دنبال ظاهری بهتر و ایجاد لبخندی دلنشین تر هستید، به کلینیک تخصصی دندان پزشکی یوسف آباد، مرکز تخصصی دندان پزشکی زیبایی، سر بزنید. همکاران مجرب ما برای انجام انواع کار های زیبایی دندان، آماده خدمات رسانی به شما عزیزان هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *