یکی از روش های معروف دندانپزشکی زیبایی در کلینیک دندان پزشکی، سفید کردن دندان است. این روش ساده زیبایی برای کمک به مردم در رسیدن به لبخند زیباتر و سفیدتر ایجاد شده است.

در طول زندگی، افراد ناگزیر با لک شدن دندان روبرو می شوند که باعث می شود به کلینیک دندان پزشکی مراجعه کرده و از روش زیبایی سفید کردن دندان استفاده کنند. فاکتورهای زیادی وجود دارد که در شدت لک شدن دندان نقش دارد. ژنتیک، شرایط و نگهداری دندان ها و حتی عادت ها و روال های کلی سبک زندگی از جمله این فاکتورها هستند. این عوامل نه تنها به لک شدن دندان های شما کمک می کنند، بلکه می توانند تا حدی اثربخشی روش های سفید کردن دندان را تعیین کنند. صرف نظر از این، اکثر افرادی که با تغییر رنگ دندان روبرو می شوند می توانند با روش های سفید کننده دندان، بهبود پیدا کنند.

سفید کردن چیست؟

سفید کردن دندان روشی رایج در کلینیک دندان پزشکی است است که افراد بی شماری برای دستیابی به دندان های سفیدتر، آن را انتخاب می کنند. این روش غیرتهاجمی دندانپزشکی ساده و در کلینیک دندان پزشکی توسط یک متخصص انجام می شود. در روش سفید کردن دندان از نوع خاصی از ماده سفید کننده دندان استفاده می شود تا به خنثی نمودن لکه های دندان کمک کند و در نتیجه سفیدتر و درخشان تر شود.

محصولات خانگی نیز برای سفید کردن دندان به راحتی در دسترس است. اما مانند هر روش زیبایی، برای موثرترین نتیجه، انتخاب درمان در کلینیک دندان بهترین انتخاب است.

چرا برای سفید کردن دندان به کلینیک دندان پزشکی مراجعه می شد

برای بیشتر افراد مسیر لکه شدن دندان با مینای دندان آغاز می شود. همانطور که غذاها را می خوریم و می جویم، یک پوشش نازک روی لایه مینا ایجاد می شود. این پوشش در حالی که در طی فرایند خوردن غیر قابل تشخیص است، لکه های مختلف مواد غذایی را به خود جذب می کند. سپس این لکه های سطحی توسط مینای متخلخل جذب می شوند که آن لکه ها را در جای خود ذخیره می کند. با گذشت زمان، روند مداوم غذا خوردن باعث لک شدن دندان ها می شود.

غذاها و شرایط خاصی وجود دارد که روند تغییر رنگ را تشدید می کند. مقصر اصلی غذا و نوشیدنی، البته مایعات رنگی تیره مانند قهوه است. بسیار معمولا افرادی که نوشیدن قهوه را به طور مداوم در برنامه خود دارند و یا دخانیات مصرف می کنند به دنبال راه حل های سفید کننده دندان هستند و از آنها استفاده می کنند. برخی از شیوه های زندگی مانند سیگار کشیدن، جویدن تنباکو و مراقبت ضعیف دندان می تواند به تشدید لکه دندان کمک کند. همچنین شرایطی وجود دارد که از عهده ما خارج است و می تواند منجر به لک شدن شدید دندان شود، ضربه و آسیب، برخی از آنتی بیوتیک های مورد استفاده برای درمان بیماری های مزمن و روند پیری طبیعی بدن از جمله این موارد است.

پزشک متخصص در کلینیک دندان پزشکی می تواند به شما در حذف لکه های ایجاد شده بر روی دندان و سفید کردن آن کمک کند.

چه کسی باید سفید کردن دندان را در نظر بگیرد؟

خبر خوب در مورد روش های سفید کردن دندان این است که در واقع همه افرادی که در برخی از سطوح لک شدن دندان ها رل تجربه می کنند، کاندید خوبی برای درمان هستند. سفید کردن دندان ها یک روش دندانپزشکی بسیار کم خطر و غیرتهاجمی است که این امکان را می دهد که گزینه مناسبی برای افراد در طیف های مختلف باشد. دندان هایی که در معرض نوشیدن قهوه و سیگاری های روزمره هستند، می توانند نتایج بسیار موثری در روند سفید شدن در طول درمان، تجربه کنند.

برای موثرترین نتایج ، مشخص کردن منبع لک شدن دندان ها برای تعیین روش سفید کردن دندان ها مفید است. یک لک مربوط به غذا یا سبک زندگی ساده نسبت به لکه مربوط به نوعی ضربه یا شرایط جدی تر که منجر به لک شدن دندان شده باشد، ممکن است به روش متفاوتی نیاز داشته باشد. حتی برخی از موارد لکه ها دندان وجود دارد که درمان های سفید کننده دندان ممکن است طولانی مدت بهترین گزینه برای آنها نباشد.

موارد معدودی وجود دارد که ممکن است فرد کاندید مناسبی برای سفید شدن دندان نباشد و این موارد معمولاً شامل یک مسئله اساسی در دندان می شود که با سفید شدن دندان برطرف نمی شود یا حتی بیشتر تحریک می شود. افرادی که دندان های حساس دارند و کسانی که دندان های خود را خرد می کنند ممکن است روند سفید شدن دندان برایشان مناسب نباشد. به همین ترتیب، کسانی که مینای دندان یا خط بافت لثه آنها بسیار نازک است، ممکن است به جای بهبود، این روش باعث تحریک دندان های آن ها شود. از سفید کردن دندان ها فقط باید روی دندان های طبیعی استفاده شود.

زمان سفید کردن

سفید کردن دندانها یک هدف اصلی را دنبال می کند و آن سفید کردن دندان ها به گونه ای است که زیبایی بیشتری داشته باشد. یک روش سفید کاری در کلینیک دندان پزشکی با یک متخصص دندانپزشکی زیبایی شامل استفاده از یک ماده سفید کننده فعال کننده نور برای سفید کردن دندان ها به صورت تقریباً 7 سایه روشن تر است. در حالی که سفید شدن دندان می تواند تأثیرات چشمگیری ایجاد کند، روند کار نسبتاً ساده و سریع است. بیشتر روش های سفید کاری در کلینیک دندان پزشکی کمتر از یک ساعت انجام می شود.

برای دریافت انواع خدمات دندان پزشکی زیبایی می توانید به یکی از مجهزترین و استاندارترین کلینیک های تخصصی دندان پزشکی، کلینیک تخصصی دندان پزشکی یوسف آباد با کادر تخصصی مجرب و محیطی استاندارد، مراجعه کنید. اگر به دنبال ظاهری بهتر و ایجاد لبخندی دلنشین تر هستید، این کلینیک آماده پذیرش شما در انواع خدمات درمانی دندان پزشکی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *